Menu Close

1000 нови прашања и одговори 2

945 ден

Содржи 3 главни теми: време и клима, Светот околу нас и вселената. Всушност, со изборот на овие три теми, ставајќи акцент на природните појави и случувањата во космосот, заокружува една целина, која претставува надополнување на првата книга, со која претставуваат сеопфатен енциклопедиски прирачник.

Категорија: Енциклопедии
Едиција: /
Димензии: 235/310mm- 192 стр., тврд повез

Категорија:

Содржи 3 главни теми: време и клима, Светот околу нас и вселената. Всушност, со изборот на овие три теми, ставајќи акцент на природните појави и случувањата во космосот, заокружува една целина, која претставува надополнување на првата книга, со која претставуваат сеопфатен енциклопедиски прирачник.

    Рецензии

    Сеуште нема препораки.

    Оценете го производот “1000 нови прашања и одговори 2”

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

    Translate »