Menu Close

Чудесното патување на Љубен

420 ден

Оваа возбудлива приказна со прекрасни илустрации ја раскажува приказната за авантурите, несреќните доживувања и за опасностите на кои бил изложен Љубен во својот обид да ја придобие љубовта на убавата Синоличка.

Категорија: Збирки приказни
Едиција: /
Димензии: 205/295 – 95 стр., тврд повез

Категорија:

Оваа возбудлива приказна со прекрасни илустрации ја раскажува приказната за авантурите, несреќните доживувања и за опасностите на кои бил изложен Љубен во својот обид да ја придобие љубовта на убавата Синоличка.

    Рецензии

    Сеуште нема препораки.

    Оценете го производот “Чудесното патување на Љубен”

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

    Translate »