Menu Close

Фудбал

150 ден

Оваа уникатна енциклопедија нуди информации за еден од најпопуларните спортови во светот. Дава информации за потеклото, правилата и луѓето што се истакнале во оваа игра.

Категорија: Енциклопедии
Едиција: ТОПЕР енциклопедии
Димензии: 217/265 mm-32 страници; тврд повез

Категорија:

Оваа уникатна енциклопедија нуди информации за еден од најпопуларните спортови во светот. Дава информации за потеклото, правилата и луѓето што се истакнале во оваа игра.

    Рецензии

    Сеуште нема препораки.

    Оценете го производот “Фудбал”

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

    Translate »