Menu Close

Скелетен систем

150 ден

Темата на оваа книга е да го запознаеме нашето тело, да разбереме како тоа функционира.Младите читатели ќе уживаат и ќе стекнуваат знаења кои ќе им бидат од помош во нивната понатамошна едукација.

Категорија: Енциклопедии
Едиција: ТОПЕР енциклопедии
Димензии: 217/265 mm-32 страници; тврд повез

Категорија:

Темата на оваа книга е да го запознаеме нашето тело, да разбереме како тоа функционира.Младите читатели ќе уживаат и ќе стекнуваат знаења кои ќе им бидат од помош во нивната понатамошна едукација.

    Рецензии

    Сеуште нема препораки.

    Оценете го производот “Скелетен систем”

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

    Translate »