Menu Close

Сет сликовници „Годишни времиња“

299 ден

Запознајте ги Цвета, Сончко, Мразулко и Листко, кои ќе ве одведат на патување низ четирите годишни времиња. Децата ќе ги сакаат овие ликови што ги оживуваат цртежите. Тие се поврзани со годишните времиња преку храната што ја јадат, облеката што ја носат и преку активностите во кои учествуваат.

Категорија: Сликовници
Едиција: Сет сликовници ”Годишни времиња”
Димензии: :куферче 16x16x3.5 cm / 4 сликовници 155/155mm – тврд повез

Категорија:

Запознајте ги Цвета, Сончко, Мразулко и Листко, кои ќе ве одведат на патување низ четирите годишни времиња. Децата ќе ги сакаат овие ликови што ги оживуваат цртежите. Тие се поврзани со годишните времиња преку храната што ја јадат, облеката што ја носат и преку активностите во кои учествуваат.

    Рецензии

    Сеуште нема препораки.

    Оценете го производот “Сет сликовници „Годишни времиња“”

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

    Translate »