Menu Close

Римска митологија

150 ден

Во оваа енциклопедија вашите најмлади ќе најдат се што им е потребно да знаат за Римската митологија, проследено со илустрации и фотографии. Младите читатели значително ќе го зголемат своето општо знаење со помош на оваа книга.

Категорија: Енциклопедии
Едиција: ТОПЕР енциклопедии
Димензии: 217/265 mm-32 страници; тврд повез

Категорија:

Во оваа енциклопедија вашите најмлади ќе најдат се што им е потребно да знаат за Римската митологија, проследено со илустрации и фотографии. Младите читатели значително ќе го зголемат своето општо знаење со помош на оваа книга.

    Рецензии

    Сеуште нема препораки.

    Оценете го производот “Римска митологија”

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

    Translate »