Menu Close

Праисториски животни

441 ден

Повеќе од четири милијарди години го делат појавувањето на првите живи суштества на Земјата од појавата на човекот: Низ странициве кои изобилуваат со големи колор фотографии се одвива една извонредна авантура, која ни ги разјаснува големите тајни на еволуцијата.

Категорија: Енциклопедии
Едиција: Ларус енциклопедија за млади
Димензии: 220/290 mm – 95 стр; тврд повез

Категорија:

Повеќе од четири милијарди години го делат појавувањето на првите живи суштества на Земјата од појавата на човекот: Низ странициве кои изобилуваат со големи колор фотографии се одвива една извонредна авантура, која ни ги разјаснува големите тајни на еволуцијата.

    Рецензии

    Сеуште нема препораки.

    Оценете го производот “Праисториски животни”

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

    Translate »