Menu Close

Илустриран речник по математика

250 ден

Аритметика и Алгебра, бесконечни броеви, синус и косинус – енигмата за многу ученици и средношколци сега е решена со овој прекрасен прирачник по математика кои ќе ви ги олесни математичките проблеми.

Категорија: Прирачници
Едиција: /
Димензии: 172/240 mm – 128 стр; брош повез

Категорија:

Аритметика и Алгебра, бесконечни броеви, синус и косинус – енигмата за многу ученици и средношколци сега е решена со овој прекрасен прирачник по математика кои ќе ви ги олесни математичките проблеми.

    Рецензии

    Сеуште нема препораки.

    Оценете го производот “Илустриран речник по математика”

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

    Translate »