Menu Close

Илустрирана историја на светот

950 ден

Илустрираната историја на светот опфаќа приемлива панорама на долгата историја на земјата од раѓањето на вселената со големата експлозија до почетокот на 21 век.

Категорија: Енциклопедии
Едиција: /
Димензии: 210/390 mm – 275 стр., тврд повез, илустрации во боја

Категорија:

Илустрираната историја на светот опфаќа приемлива панорама на долгата историја на земјата од раѓањето на вселената со големата експлозија до почетокот на 21 век.

    Рецензии

    Сеуште нема препораки.

    Оценете го производот “Илустрирана историја на светот”

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

    Translate »