Menu Close

Бои и форми

105 ден

Возбудливите рондо книги се преполни со игри, слики полни со фантазија кои водат кон учење со помош на главата и рацете. Досега од печат се излезени седум различни, и тоа две за над пет години, две за над четири, две за над три години и една за прво одделение како игра со броеви за почетници.

*За употреба на оваа книга ви е потребна РОНДО пластика

Категорија: Едукативни изданија
Едиција: Логика рондо
Димензии: 162/232 mm – 32 стр., брош

Категорија:

Возбудливите рондо книги се преполни со игри, слики полни со фантазија кои водат кон учење со помош на главата и рацете. Досега од печат се излезени седум различни, и тоа две за над пет години, две за над четири, две за над три години и една за прво одделение како игра со броеви за почетници.

*За употреба на оваа книга ви е потребна РОНДО пластика

    Рецензии

    Сеуште нема препораки.

    Оценете го производот “Бои и форми”

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

    Translate »