Menu Close

Атлас на светските култури

299 ден

Есенцијален нов извор на информации за народите и културите на светот. Ги опфаќа сите региони на Земјината топка во 22 двојни страници во боја. Содржи повеќе од 400 илустрации на народи и места и прикажува повеќе од 20 карти со број на населението и со главни градови. Нов вид атлас што се состои од повеќе секции.

Категорија: Енциклопедии
Едиција: /
Димензии: 245/335 mm – 64 стр., тврд повез

Категорија:

Есенцијален нов извор на информации за народите и културите на светот. Ги опфаќа сите региони на Земјината топка во 22 двојни страници во боја. Содржи повеќе од 400 илустрации на народи и места и прикажува повеќе од 20 карти со број на населението и со главни градови. Нов вид атлас што се состои од повеќе секции.

    Рецензии

    Сеуште нема препораки.

    Оценете го производот “Атлас на светските култури”

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

    Translate »