Menu Close

Истражување докажало дека луѓето кои читаат многу се по пријатни, нежни и сочувствителни

Да се биде книжевен молец обично се смета за осаменичко хоби. Навистина за разлика од гледањето телевизија, би било многу тешко да се чита книга…

Што научив благодарение на водење списоци за прочитаните книги

Јас не водам дневник, но затоа имам два списока за читање. Едниот е на апликацијата “Книги за читање” и содржи стотици наслови кои делумно се…

Марк Закерберг ќе биде гувернерот на следната светска централна банка?

Планот на Фејсбук да воведе сопствена криптовалута- Либра- наидува на голем отпор меѓу политичарите во Европа. Тие се сомневаат дека социјалната мрежа е способна за…

Како со природни методи да се совлада несоницата

Несоница (инсомнија) е една од најчестите нарушувања на сонот која покажува раст од година во година. Се карактеризира со: отежнато заспивање неможност да се  задржи…

Инвестирајте во крипто валута Биткоин

Во последниве години, крипто валутата Биткоин порасна со фантастична стапка. По почетниот сарказам, инвеститорите и големите медиуми низ целиот свет одеднаш почнаа да ги одобруваат…

Со џип на Центарот за управување со кризи дониран од ЕУ, швepцувaл дpoгa во Холандија!

Вработен во Центарот за управување со кризи пред два месеци бил фатен додека швepцувaл дpoгa во Холандија, информираат извори од полицијата за Инфомакс, каде бил…

Македонец во Австралија ја убил сопругата и ја фрлил во грмушки

Австралиските власти го осудија Македонецот Борче Ристевски за убиство на неговата сопруга Карен пред две години. Тој се изјасни за виновен, и сега пресудата треба…

Гатузо: Моите фудбалери како да играа со топка тешка 120 килограми!

Екипата на Милан синоќа им приреди нови разочарување на своите фанови, откако на „Сан Сиро“ не успеа да извојува победа над тимот на Удинезе, играјќи…